Zebra Perde

Zebra Perde

ZEBRA PERDE NEDİR VE NERELERDE KULLANILIR?

 

 

Son dönemlerde tercih edilen bir model olan zebra perde hem gece hem de gündüz kullanımı için uygundur. Stor perde grubunda yer alan bu perdelerin geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu da söylemek mümkün. Dayanıklı ve kolay temizlenebilen bir model olmakla birlikte, ışık geçirgenliğine sahip olduğu için de tercih ediliyor. Kolay bir biçimde monte edilebilen bu perdeleri tül gerektirmeden kolaylıkla kullanmak mümkün.

 

 

Zebra Perde Nedir?

 

Saydam ve opak şeritlere sahip bir kumaştan üretilen zebra perdeler görünümünden dolayı bu isme sahiptir. Bu perdeleri hem perde hem de tül olarak kullanmak mümkündür. Halk arasında tül perde olarak da bilinen modeller, birçok farklı alanda tercih edilmektedir. Zebra model perdeleri kullanarak, dışarıdan gelen ışığı tamamen engellemek veya istenilen miktarda ışığın alınmasını sağlamak oldukça kolaydır.

 

 

Zebra Perde ile Stor Perde Arasındaki Fark Nedir?

 

Zebra perde, stor perde ile aynı mekanizmaya sahiptir. Standart stor perdeler gibi, perde kumaşının alüminyum boru üzerine sarılmasıyla imal edilir. Fakat zebra perde, bir stor perde modeli olmakla birlikte, belli farklılıklara sahiptir. Açılıp kapanma biçimi de stor perdelerle aynıdır. Ancak zebra perdelerde arka kısım çıtaya entegre olarak üretilir. Bu özellik onu standart stor perde modellerinden ayırmaktadır.

Zebra perdeyi stordan ayıran bir diğer özellik de, ışık geçirgenliğidir. Stor perdeler hiçbir koşulda ışık geçirmemekle birlikte, zebra perde modellerinde ışık geçirgenliği ayarlanabilir. Diğer yandan, stor perdelerde polyester ipek kullanılırken, zebra perdelerde bu malzemeyi kullanmak mümkün değildir. Bu modellerde tül ve perde aynı yüzeye dikilir. Her ne kadar zebra perde kumaşı, stor perdeyle aynı işlemlerden geçirilse de, ışık geçirgenliğine sahip olduğu için daha yumuşak bir kumaş olduğu söylenebilir.

 

 

Zebra Perde Hangi Alanlarda Kullanılır?

 

Zebra perdeler, stor perdelerin kullanıldığı hemen hemen her alanda kullanılabilmektedir. Ancak ışık geçirgenliğine sahip oldukları için, kullanım alanlarının daha geniş olduğu söylenebilir. Yatak odasıyla birlikte salon, oturma odası, mutfak gibi yerlerde de kullanılabilmektedir. Oldukça kolay bir biçimde monte edilebilen zebra perde modelleri özel bir aparatla korniş üzerinde de kullanılabilir.

Zebra perde sektöründe güven problemini aşmış olan Onur Stor Perde şirketi siz değerli müşterilerimizle internet üzerinden de hizmet vermeye başladı.

Onur Perde ev tekstili üzerinde 20 yıldır hizmet vermektedir.Perde sektöründe tanınmış olan.işletme siz değerli müşterilerimize online olarak satış işlemi de görmektedir. Perde sektöründe tutunabilmiş olan Onur Perde müşterilerine her daim güven sağlamaktadır. 1.Kalite kumaş ve mekanizma kullanımı sağlayan Onur Perde Memnuniyet açısından da tercih edebnileceğiniz Ev Tekstili şirketleri arasındadır. Onur Pere çeşit açısından da zengindir.Onur Perde, Perde sekötöründe her daim güncelliği de korumuştur. Onur Perde hem fiyat hem güvenirlik açısından da her müşterimize hitap edebilmektedir. Perde seçeneklerinden bahsedecek olursak zebra perde çeşitlerinde; baskılı zebra perde, çocuk odası zebra perde, İstanbul baskılı zebra perde ,London Paris baskılı zebra perde, çiçek baskılı zebra perde, araba baskılı zebra perde, korsan baskılı zebra perde, su dalgası baskılı zebra perde, jakarlı lüx zebra perde ,pliseli zebra perde, mini plise zebra perde, salon perdesi,mutfak perdesi, lüx perde, mor çiçek baskılı zebra perde, kırmızı çiçek baskılı zebra perde , kırmızı çiçek baskılı zebra perde, turuncu çiçek baskılı zebra perde, canlı renk baskılı zebra perde, kelebek baskılı zebra perde, renkli plise baskılı zebra perdeler, ekonomik krem zebra perde, ekonomik beyaz zebra perde, ekonomik kahverengiz zebra perde, ekonomik siyah zebra perde, ekonomik mavi zebra perde, ekonomik bambu zebra perde, pembe su dalgası jakar baskılı zebra perde , mavi su dalgası jakar baskılı zebra perde , sütlü kahve su dalgası jakar baskılı zebra perde , kahverengi su dalgası jakar baskılı zebra perde , mor su dalgası jakar baskılı zebra perde , krem damaks baskılı zebra perde , mavi damaks baskılı zebra perde , mor damaks baskılı zebra perde , beyaz damaks baskılı zebra perde, salon perdesi, fon perdeler olarak sınıflandırabiliriz.